Fotoğraf Ağacı Beyoğlu’nda Galatasaray Lisesi’nin yanında yer alan yeni çarşı caddesinde bulunmaktadır.

Beyoğlu’nun en işlek ve en prestijli caddelerinden biri olan caddede, elit restorantlar ve tasarım ürünlerin satıldığı butik dükkanlar bulunmaktadır.
Cadde, Beyoğlu’nun meşhur mekanı Fransız Sokağının yanı başındadır.

Fotoğraf Ağacı Fotoğraf Atölyesi, Restorasyonu yeni tamamlanmış 100 yıllık bir beyoğlu binasında bulunmaktadır.
Yüksek tavanlı mekan, tipik bir Beyoğlu binasıdır.Ve beyoğlu’nun ruhunu yaşatan ender mekanlardan biridir.

10 kişilik sınıflarda eğitim görmenizin yanında, Fotoğrafla ilgili kitaplar size kahve molalarınız sırasında eşlik etmektedir. Tabiki bir fransız balkonunda…

Sizde atölyemize kahve içmeye ve tanışmaya bekleriz.

Sevgilerimizle…

PROFESYONEL ÖĞRETİCİLER

  fotoğraf kursu

  BELGİN ÇÖLERİ

  Fotoğraf Ağacı’nın kurucusu ve sahibi olan Belgin Çöleri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ni bitirdi. ’99 yılında Akdeniz Üniversitesi’nde, ‘02 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi aldı. ’99 -’01 yılları arasında Süleyman Demirel Ünversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesinde üç yıl öğretim görevlisi olarak çalıştı.

  ’02 yılında tanıtım fotoğrafı alanında dünyanın önde gelen markaları ile Profesyonel Reklam fotoğrafçısı olarak, stüdyo çalışmaları başladı. Bu dönemde yoğun olarak çekimlerini gerçekleştirdiği, lüx markaların ürünleri ve mimari fotoğraf alanında, uluslararası alanda yayımlanan çalışmalara imza attı.

  Türkiye’nin ilk ve tek Fotoğraf Vakfı’nın kurulmasındaki süreçte aktif olarak rol aldı. Fotoğraf Vakfı tarafından 99 depremi sonrasında depremzede çocukların rehabilitasyonu için oluşturulan ‘Fotoğrafçı Çocuklar’ projesinde çalıştı. Fotoğraf Vakfı Yönetim kurulu mütevelli heyetinde, 3 yıl yönetim kurulu üyesi olarak, yer aldı.

  2003’de ABD Washington’da açılan ve Türkiye’nin önde gelen 50 fotoğrafçısının İstanbul fotoğraflarını içeren ‘ The City Called: İstanbul’ sergisinin ABD ve Türkiye ayağında koordinatörlüğünü yaptı. Aynı yıl Bilgi Üniversitesi, NGO Training and Research Centre ve AB tarafından gerçekleştirilen NGO eğitimine burslu olarak katıldı, başarı derecesiyle tamamladı.

  Gazetecilik mesleğine ’04 yılında Hürriyet Gazetesi/ Art Decor Dergisi’nde sanat ve fotoğraf editörlüğü olmak üzere iki editörlük görevini üstlenerek başladı. ‘07 yılında Dünya Gazetesi İtalyan ‘Gentleman’ dergisinde fotoğraf editörü olarak çalışmaya başladı. Bu dönemde yurt dışında gerçekleşen bir çok habere imza attı. Aynı yıl, ULİS Uluslararası İstanbul Fotoğraf Festivali organizasyon komitesi yönetim kurulunda yer aldı.

  Ardından ‘08 yılında Doğuş Grubu tarafından yayımlanmaya başlayan dünyada lüx sektörünün en önemli dergisi sayılan ve orjinali Amerika’da yayımlanan, Amerikan ‘Robb Report’da fotoğraf editörü olarak çalıştı. Burada ürettiği fotoğrafları bir çok uluslararası dergi ve gazetede fotoğrafları yayımlandı.

  Geniş Açı dergisi tarafından fotoğrafta gelecek vadeden 15 fotogracidan biri seçildi. ‘genç soluklar’ projesinde yer aldı. Bir çok fotoğraf gösterileri gerçekleştirdi ve sergilere katıldı.

  2009 yılında bir süre New York’ta yaşadı. Bu yılın ardından gazeteciliği bıraktı ve sadece Profesyonel Stüdyo fotoğrafçısı olarak, reklam fotoğrafı alanında çalışmaya başladı. İnternet satışı konusnda iki dev isim olan trendyol.com ve modagurusu.com’un yayınlanma sürecinde fotoğraf danışmanlığını yaptı, fotoğraflarını çekti.

  Müşterileri arasında, Vatan Bilgisayar, Misela, Demsa; Mothercare, Michael Kors, Brandroom, Dolce&Gabanna, Harvey Nichols, Guess, Salvatore Ferragamo. İ am İstanbul; İşbankası, Finansbank, Eurobanktekfen, Garanti Bankası, T-Box. Tectonica Mimarlık, GardenLife, Arkitera, Arrkan Mimarlık, Diadiwan, Marriott Hotel, VHM Leonardo gibi bir çok ünlü marka bulunmaktadır. www.belgincoleri.com


 • BERRAK ETİ

  İstanbul doğumlu Berrak Eti Yıldız Teknik Üniversitesi, fotoğraf bölümü’nde eğitim gördü. Eğitimi sırasında multivizyon stajı, moda ve reklam çekimlerinde asistanlık yaptı. Bir süre yurt dışında yaşayan Eti, Brükseldeki Cineaste film okulunda video eğitimi almış, Türkiye’ye döndüken sonra Sinefekt Post Prodüksiyon şirketinin video bölümünde çalışmıştır.

  1996 yılından itibaren Türkiye’nin önde gelen moda ve dekorasyon dergilerinde, tanıtım ve tekstil sektörüne yönelik fotoğrafçılık yapmıştır. Portre, moda ve stillife alanlarında çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. www.berraketi.com


 • BİKEM EKBERZADE

  Türkye’nin ilk ve halen tek kadın savaş fotoğrafçısı olan Bikem Ekberzade halen Birleşmiş Milletler’in resmi fotoğrafçısı olarak çalışmaktadır.

  Ekberzade Boston Phoenix gazetesinde fotoğrafçılık hayatına başladı. Associated Press (A.P.)’in fotomuhabiri kadrosunda çalıştı. 1996′da New York ve Atlanta’da CNN’le, 1997’de Newsweek’te çalıştı. Fotomuhabiri olarak Balkanlar’da, Kosova savaşının izlerini sürdü.

  Uluslarası fotoğraf ajansları, gazete ve dergiler için dünyanın muhtelif iç karışıklık ve savaş bölgelerinden fotoğraf hikayeleri hazırladı. Ekberzade’nin foto-belgesel çalışmaları arasında yazar Teresa Allen ile Amerika’daki kadın suçlular üzerine hazırladıkları ortak kitap çalışması (Honey This Ain’t A Country Club — Women doing Hard Time); master tezi olarak hazırladığı, Boston’da yaşayan 3 travestinin hayatlarını konu alan 22 dakikalık DRAG (Boston Metcalf Awards Nominee); ve Kosova’dan başlayarak Afganistan’a kadar uzanarak halen üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü The Refugee Project (Mülteci Projesi, bilgi için bknz. http://therefugeeproject.blogspot.com ) yer almaktadır.

  Çalışmaları yurt dışında Newsweek, New York Times, Times Picayune, The Boston Phoenix, Christian Science Monitor’un da içinde olduğu, yurt içinde ise NTVMSNBC dahil bir çok uluslararası basın organizasyonu tarafından yayınlanmıştır.

  Amerikan belgesel fotoğraf dergisi DoubleTake’in kapak konusu yaptığı Kosova’lı mülteciler üzerine çalışması 2002 senesinde Sundance film festivalinde (Utah, USA), Virginia Commonwealth University Galerisinde (Katar, Doha), ve akabinde de 2003 senesinde Oxford Müzesinde sergilendi. Kosovalı mülteciler Ekberzade’nin “The Refugee Project” adını verdiği belgesel projesi kapsamında Türkiye’de 1998 yılında Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği tarafından sergilenmiştir. Ekberzade’nin fotoğraf kitabı Yasadışı, Istanbul’daki iki yasadışı mülteci kadının hayatlarını fotoğraflar üzerinden anlatmaktadır. www.thevirtualstory.com


 • DEFNE SESİN OKAY

  Halen Yüzyıl Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak fotoğraf eğitimi veren Defne Sesin Okay, 2009 yılında Doğuş Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

  Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nden mezun olan Okay, MSÜGSF Fotoğraf Bölümü’nden yüksek lisans derecesi almıştır.

  Defne Sesin Okay Üniversite öğretim görevliliğinin yanısıra, profesyonel olarak reklam fotoğrafçılığı alanında üretimde bulunmaktadır. Tamamen gerçek hayattan seçilen kişilerle Dove’un başlattığı Gerçek Güzellik Kampanyası’nın fotoğraf çekimlerini Defne Sesin Okay gerçekleştirmiştir. Okay Türkiye’nin en önemli reklam fotoğrafçılarını barındıran ‘Rpresenter’ tarafından temsil edilmektedir.

  Fotoğrafları ulusal ve uluslarası alanda sergilenen fotoğrafçının açtığı sergilerden katıldığı workshop’lardan bazıları şunlardır: 2011 ‘Ay Sustu’ İstanbul G-Art Galeri kişisel sergi. 2010 ‘‘Saklı Zaman’’ İstanbul G-Art Galeri, kişisel sergi. 2009 ‘‘Hayalet’’ İstanbul- Karşı Sanat Çalışmaları, karma sergi. 2009 ‘‘İstanbul’da Aşk’’ Fotoğrafevi Galeri. 2003 “Saklı Zaman” Bergerac Fotoğraf Festivali –Fransa, kişisel sergi. 2002 Kanada, The Banff Centre, workshop/ Walter Phillips Gallery kişisel sergi. 2002 Kanada, 6.Toronto Fotoğraf Festivali, karma sergi. www.rpresenter.com


 • MİRAY KÜÇÜKÇAY

  Miray Küçükçay İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat Yönetimini bitirdi. Fotoğrafa Üniversite yıllarında hobi olarak başladı. Anne ve Bebek dergisinde fotoğrafları yayınlandı. Bu dönemde Anne ve Bebek çalışmaları kariyerini bu yönde ilerletme isteğini doğurdu. Fotoğraf Ağacı’nda aldığı Temel fotoğraf ve Doğum fotoğrafçılığı mesleki kariyerinde ilerlemesini sağladı. Miray Küçükçay, Fotoğraf Ağacı Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı atölyesinde deneyimlerini, yeni yetişecek meslekdaşları ile paylaşıyor. www.miraykucukcay.com


 • SERRA AKCAN

  Amerika Birleşik Devletleri, Boston, New England School of Photography’den MA derecesi ile mezun oldu. 2003 yılından beri kurucu üyesi olduğu Nar Photos’da fotoğrafçı olarak yerli ve yabancı dergiler için editoryal fotoğraflar çekmektedir.

  Akcan’ın fotoğrafları bugüne kadar dünyanın ve Türkiye’nin en önemli yayın organlarından Time, The Times, Le Monde, The National, Financial Times, Der Tages Spiegel, GEO Magazin – Almanya, Der Spiegel, National Geographic Türkiye, GEO Magazin Türkiye’de yayımlandı.

  Dünyanın en önemli fotoğraf ajanslarından, Redux-USA, REA-Fransa, Laif-Almanya, Keystone-İsviçre, Apeiron-Yunanistan, EK Pictures-Polonya, Hollandse Hoogte-Hollanda tarafından fotoğrafları satın alınmış ve dünyada bir çok yayında yayımlanmıştır.

  Ayrıca Ulusal ve uluslararası birçok sergi ve workshop’a katılan Akcan, birçok kez NGO’larlan birlikte çalışarak sosyal projelerde fotoğraf eğitmenliği yapmıştır. www.narphotos.com


 • SİNAN ÇAKMAK

  Çalışmalarına Atlas dergisi fotoğraf editörü olarak devam eden Sinan Çakmak, 1979 yılında Danimarka’da doğdu. Fotoğraf eğitimini, ticari fotoğraf alanında 1998-2002 yıllarında Viborg Danimarka’da tamamladı.

  2007-2008 yılları arasında fotoğraf editörü olarak, Skylife ve İstanbul City dergilerinde çalıştı. 2007’de Focus on Monferrato/ TPW Masterclass’ına katıldı. Fotoğraf çalışmalarını halen birçok basılı yayın için üretmeye devam eden Çakmak’ın fotoğrafları, bugüne kadar birçok yerel ve uluslararası basılı mecrada yayınlandı.

  Bunlardan bazıları: GEO Fransa, Der Spiegel, Die Zeit, National Geographic, The Financial Times ve Atlas dergisidir. www.sinancakmak.com