İleri Uygulama Atölyesi (3 Aylık)

Temel fotoğraf eğitimi aldım ama fotoğrafın keyfinden kopmak istemem e birde bilgilerimi yenileyerek fotoğrafımı ilerletmem de lazım, bahardan yaza kadar dışarda fotoğraf çekmek çok iyi bir fikir diyorsan bu atölyeye senide mutlaka bekliyoruz.

3 ay boyunca pazarları buluşacağımız ve fotoğrafına çok şey katacak bu atölyede seni de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.
insanlarla içiçe yaşamı fotoğraflamak için!

Atölyenin en önemli özelliği ise, uygularken öğrenmek… Ne de olsa insan fotoğrafı en iyi uygularken öğrenir değil mi…

Çalışma sırasında makine hakimiyetinden komposizyona, Işıktan renge, portre fotoğrafından gece fotoğrafına, sokakta fotoğraf çekme ve fotoğrafçı insan ilişkisinin kurulmasına kadar birçok konuyu ve beceriyi geliştirmek bu atölyenin içeriğini oluşturacak.

3 ay boyunca sokaklarda fotoğrafın peşinde koşmaktan biraz olsun yoruluruz diyede kısa molalar da verceğiz; 2 hafta dışarıda fotoğrafın keyfini çıkardıktan sonra, 3 hafta evimizde dinleneceğiz. Yani 2 haftada bir mola vereceğiz.

Her ileri atölyede geleneksel hale gelen rotamız oldu. Boğazdaki tüm semtleri gezdik, istanbulun o güzel adalarında tek tek dolaştık, Peki şimdi nerelerde fotoğraf çekeceğiz?

Osmanlı ve bizansın hüküm sürdüğü tarihi semtlerde dolaşacağız, sokaklarda tarihi koklayacak, monotonlaşmış hayatımızdan çıkarak yepyeni insanlarla karşılşacak onlarla fotoğrafın evrensel dili üzerinden tanışacağız. Semtlere, farklı hayatlara, insanlara, kapılara, sokaklara, çocuklara, sokak hayvanlarına, fotoğraf karelerimizle selam vereceğiz…

3 aylık durak noktalarımız ise; sultanahmet, cankurtaran, çemberlitaş, beyazıt, zeyrek, kadınlar pazarı, küçükpazar, süleymaniye, cibali, fener balat, eyüp, piyerloti…

Başlangıç tarihi 16 mart 2014

Bitiş tarihi 1 Haziran 2014

Ücret : Aylık 89 TL*


Online Kayıt Ol

•89 TL ücret 1 aylıktır, atölye başlangıcında 3 aylık toplam ücret 267 TL tahsil edilir.
•Her iki buluşmanın ardından 1 haftalık ‘soluklanma’ molası verilir. 2 hafta uygulama ertesi hafta ara şeklinde gerçekleşir. Atölye takvimindeki tarihler çalışmanın yapılacağı günleri gösterir.

ATÖLYE TAKVİMİ

1.Buluşma
16 mart pazar
13:30 – 16.00
Yer: Sultanahmet meydanı +Cankurtaran

2.Buluşma
23 mart pazar
13:30 – 16.00 Yer: Çemberlitaş + Beyazıt

3.Buluşma
06 nisan pazar
13:30 – 16.00 Yer: Zeyrek + fatih kadınlar pazarı

4.Buluşma
13 nisan pazar
13:30 – 16.00
Yer: Küçükpazar+Süleymaniye

5.Buluşma
27 nisan pazar
13:30 – 16.00
Yer: Cibali

6.Buluşma
4 mayıs pazar
13:30 – 16.00
Yer: Fener Balat

7.Buluşma
18 mayıs pazar
13:30 – 16.00
Yer: Eyüp +Piyerloti

8.Buluşma
25 mayıs pazar
13.30 -16.00
Yer: Karaköy

9. Buluşma Yer: Fotoğraf Ağacı
Son buluşma: fotoğrafların değerlendirilmesi için fotoğraf ağacında buluşma. atölye boyunca çekilen fotoğrafların seçme ve değerlendirmesi. Atölye boyunca en iyi fotoğrafı çekenin seçilmesi ve ödül verilmesi. Sertifika dağıtımı, pasta kesilmesi, toplu hatıra fotoğrafının çekilmesi.