Temel Fotoğraf Atölyesi 2. Kur

Fotoğrafta ilerlemek ve daha iyi fotoğraflar çekmek için size bir önerimiz var. Gelin, uygulama ile zenginleştirilmiş içeriğiyle 2. Kur’da fotoğrafın keyfini yaşamaya devam edelim.  Bu kez birçok uygulama gerçekleştireceğiz ve fotoğrafımızı çok daha ileri düzeye taşıyacağız. Tüm eğitim boyunca fotoğrafın eğlenceli ve renkli dünyasında bir yolculuğa varsanız, sizi bu atölyeye mutlaka bekliyoruz…

 

Hafta sonu Grubu:

15 mart 2014 Cumartesi grubu: 14.30-17.30

Hafta içi gündüz grubu:

11 mart Salı 2014 gündüz grubu: 11.30-14.30

Toplam: 12 saat

Ücret: 310 TL.

Öğrenci indirimi: 290 TL

Online Kayıt Ol

Ücrete;  uygulamalı eğitim, ders notları, atölye danışmanlığı, ‘Katılım Belgesi’ dahildir. KDV hariçtir.

ATÖLYE PROGRAMI

1. Buluşma (Uygulama 3 saat)

Temel ve ileri düzey alan derinliği:

İyi bir fotoğraf için diyaframın öğelerini iyi bilmek ve uygulamak gerekir. Fotoğrafta alan derinliği için ileri düzey bilgilerin verileceği bu uygulamada alan derinliğinin kontrolü ve yaratıcılığı ile ilgili önemli öğeler işlenecek.

2. Buluşma (Uygulama 3 saat)

Hareket Fotoğrafı:

Haraketin görüntüsü fotoğrafın olmazsa olmazıdır. Bu atölyede enstantene değerlerini kullanarak harekettte nasıl profesyonelleşeceğimizi öğrenmekle kalmayıp,  pannig, anı dondurma ve slow görüntü fotoğrafı ile ilgili dikkat edilmesi gereken inceliklerde uygulamamızın konuları içinde yer alacak.

3. Buluşma (Uygulama 3 saat)

Hafta sonu grupları için konu Gece fotoğrafı:

İstanbul’un eşsiz manzarasını görüntülemek için gece fotoğrafları çekeceğiz. Bu uygulama tamamen uygulamalı olarak dışarıda yapılacak.Gece fotoğrafını çekebilmek için bu dersin saati diğer derslerden farklı olarak 18.00-21.00 dir.

Hafta içi gündüz grupları için konu kapalı mekan çalışması:

Hafta içi gündüz gelebilecek öğrencilerimizi düşünerek geceye kalmadan gündüz dersimizi tamamlarız. Bu nedenle hafta içi gündüz bu atölyeye katılan öğrenciler kapalı mekanda fotoğraf kontrolünü öğrenirler. Bu amaçla kapalı çarşı yada ev gibi gibi ışığın az olduğu yerlerde fotoğraf çekmenin inceliklerini öğrenecekler.

4. Buluşma (Uygulama 3 saat)

Portre fotoğrafı
Portre fotoğrafı nasıl çekilir, nelere dikkat etmeliyiz, iyi bir portre için nasıl bir kadraj ve ışık kullanmak gerekir? Bu konular bu buluşmamızda eğitmenimiz eşliğinde uygulamalı olarak işlenecek…