Sinan Çakmak Atölyesi

‘Her fotoğrafçı aynı zamanda kendi fotoğraflarının editörüdür!’ diye düşünüyoruz. Bu atölye profesyonel olarak dergilere fotoğraf çalışmaları yapmanın kapılarını sizlere aralayacak. Uzun süredir fotoğrafla uğraşıyor ve artık bunları yayınlatmanın zamanı geldi diyorsanız bu alanın profesyonellerinden Atlas dergisi fotoğraf editörü Sinan çakmak ile fotoğraf editötürünün beklentilerini, dergi fotoğrafın inceliklerini, fotoğraf çekiminden sunuma kadar aşamada yapmanız gerekenleri öğreneceksiniz.

Çekilen her fotoğrafın dergi editörünün gözüyle önemi ve yöntemi hakkında çok şey öğreneceğiniz bir atölye katılımınız için sizi bekliyor…

Atölye Yürütücüsü:  Sinan Çakmak www.sinancakmak.com

Süre: 3 Hafta

Gruplar: Hafta içi akşam grubu

Saatler: 19:00-21:30

Toplam süre: 7.5 Saat

ATÖLYE ÜCRETI: 300 TL

Online Kayıt Ol

Atlas dergisi Fotoğraf Editörü Sinan Çakmak’ın gerçekleştirdiği ileri düzey olan bu atölyeye katılım için temel fotoğraf bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Bu atölye minimum 6 kişi ve ön kontenjan ile açılmaktadır.

BU ATöLYEYE NE ÖĞRENECEĞİM?

1. Hafta:

Editörlüğün gerçek anlamı üzerine tartışılacak bu ilk ders Fotoğrafik anlatım dilleri farklı fotoğrafçıların yayınlanmış konuları üzerinden inceleniyor. Fotoğrafçı kendinin editörü nasıl olur? Sorusunun yanıtlarının aranacağı bu derste kişisel dil üzerinde de duruluyor.

2. Hafta:

Katılımcıların, seçtikleri bir fotoğrafçının fotoğrafları üzerine yorum yaparak deneysel bir bakış açısıyla tartışacakları bu derste, aynı fotoğraflardan nasıl farklı anlatımlar çıktığı üzerine konuşuluyor.Eğitmenimiz bu konu hakkında kişisel deneyimlerini aktarıyor.

3. Hafta:

Bir portfolyo nasıl hazırlanmalı? Portfolyo hazırlarken seçim süreci nasıl gerçekleşir? Fotoğraflar nasıl sıralanmalı nelere dikkat edilmelidir? Hangi portfolyo nerelere sunulur?   Konu çalışmanın editörlük süreci ile ilişkisi. Fotoğraflarımız ile sergi mi açmak, Yayınlatmak mı istiyoruz? Bütün bunları nasıl başarabiliriz sorularının yanıtlarını alacağınız konu ile atölye tamamlanıyor.