Profesyonel Düğün Fotoğraf Programı

Ülkemizde son yıllarda giderek yaygınlaşan Konsept Düğün fotoğrafçılığı giderek büyüyen bir meslek… Yenilikçi bir anlayışla gelişen fotoğrafın bu alanında başarılı işlerle profesyonel olarak yer almak istiyorsanız, bu atölye tam size göre!

‘Konsept Düğün Fotoğrafı  Mesleki Atölyesi’, bu alanda çalışmaya başladığınızda ihtiyacınız olan tüm birikimi size sağlayacak içeriğe sahip.

İşin uzmanından alacağınız bilgilerle, teknik olarak gerekli bilgilere, müşteri ilişkilerinden, sunum hazırlamaya kadar bir çok gereksinimi  atölye içeriğinde bulmanız mümkün.  Konsept  tarzda düğün fotoğrafçılığı, belgesel fotoğraf alanıyla beslenir.
Foto-röportaj, portre, moda…  Kullandığımız ekipmanı tanımak onunla her koşulda neler yapabileceğimizi, tekniğini bilmek gerekir, ama her birimizi farklı ve özel kılan gözümüzdür. Bu atölyenin öncelikli amaçlarından biri de her fotoğrafçının yaratıcılığını geliştirerek düğün fotoğrafçılığında kendi tarzını bulmasıdır.

Profesyonel fotoğrafçı olarak bu alanda meslek edinmek istiyorsanız ve fotoğrafın bu alanıyla ilgileniyorsanız atölyemiz katılımınızı bekliyor…

Fotoğrafın bu yenilikçi dalında profesyonel olarak yer almak için bu atölyeye davetlisiniz.!

Süre: 4 Hafta

Online Kayıt Ol

Atölye sonunda ‘Profesyonel Fotoğrafçılık’ katılım belgesi verilir. Bu atölyeye katılım için temel fotoğraf bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Eğer temel fotoğraf bilginiz yoksa,  temel fotoğraf atölyemize katıldıktan sonra, bu atölyeye devam edebilirsiniz…

BU ATÖLYEDE NELER ÖĞRENECEĞİM?

1.Hafta Konsept Düğün Fotoğrafçılığına yakından bakış.(Teorik 2,5 saat)

Konsept tarzda düğün fotoğrafında Neler çekilir? Hangi ekipman kullanılır? Fotoğraflar müşteri için nasıl hazırlanılır, prodüksiyonun önemi? Albüm ve diğer sunum biçimleri? Portfolyo nasıl oluşturulur?

2. Hafta. Düğün fotoğrafında Photoshop Teknikleri I (teorik 2,5 saat)

Düğün fotoğrafının en önemli konusu mutlakaki çekim sonrası düzeltmeler ve photoshop efektleri.
Çekim sırasında oluşan ışık ve renk hatalarının yanısıra efekt olarak arttırılmış görüntüler günümüzde müşterinin bir düğün fotoğrafçısından beklediği en önemli konular arasında yer alıyor.
Photoshop konusunun bu ilk bönlümünde ilk önce photoshopa giriş yapılarak menüler ve araçlar panelinde gerekli olan konular uygulamalı olarak anlatılacak.

3.Hafta. Düğün fotoğrafında Photoshop Teknikleri II (teorik 2,5 saat)

Menü ve Araçların ardından bu ikinci derste düğün fotoğrafları üzerinden RAW fotoğraf işleme konusu ele alınacak. AW da fotoğraf işlemenin ardından hdr tekinikleri, portrede yüz kusurlarını düzeltme, renk işleme reknikleri ve fotoğrafları baskıya hazırlama süreci konu olarak ele alınacak.

 

4.Hafta (müşteri ilişkileri konusu)

Müşteriden ne kadar ücret hangi sunum ve tarz için istenebilir? İş teslimi nasıl yapılır?
Müşteri nasıl bulunur? Nasıl ilişki kurmak gerekir? Süreç nasıl işler? Reklamımı nasıl yapabilirim?