Makro Fotoğrafı Atölyesi

Günlük hayatımızda karşımızda duran çoğu objeyi yakından görmek gerçekten heyecan verci… O küçük dünyanın derinlerinde neler olduğunu merak ediyor musunuz? Görmeye alışık olmadığmız görüntüleri gelin birlikte yakından görelim. Onları sonsuz karelere dönüştürelim. Makro fotoğrafçılık atölyesinde bir çok çekim çalışması gerçekleştireceğiz. Böcek çekiminden obje çekimine, su tanelerinden çiçek çekimine kadar bir çok objeyi fotoğraf karelerimize sığdıracağımız farklı bir dünyanın kapılarını aralamak için makro atölyesi sizi çağrıyor.

Süre: 4 Hafta toplam 8 saat

20 mart 14.30-16.30

ATÖLYE ÜCRETI:  245 TL

Online Kayıt Ol

• Bu atölyeye katılım için temel fotoğraf bilgisine sahip olmak gerekmektedir.

Ücrete; teorik ve uygulamalı eğitim, atölye danışmanlığı, ‘Katılım Belgesi’ dahildir. KDV hariçtir.

BU ATÖLYEDE NELER ÖGRENECEGİM?

1. Hafta: (Teori)

Makro fotoğrafta komposizyon nasıl gerçekleştirilir? Makro fotoğrafta pozlama nasıl gerçekleştirilir? Makro fotoğraf özel ekipmanlar nelerdir?  Makro Objektiflere yakından bakış, Yakınlaştırıcı filtreler (close up), körükler, Extension tube’ler, makro fotoğrafta tripot kullanımı.  Makroda Alan derinliği ve arkaplan etkisi. Stüdyo çalışması.

 

2. Hafta: (Dış alan uygulama)

Doğada makro çekim çalışması gerçekleşiyor. Makro çekim için birlikte hazırlanacak set up larda, su damlası, böcek vb çekimleri gerçekleştirilecek.

 

3. Hafta: (Dış alanda Uygulama)

Danışmanımız eşiliğinde dışarıda gerçekleşecek bu atölyede doğada makro çalışması yapacağız. Burada gördüğümüz küçük dünyanın içine dahada yakından bakarak keyifle fotoğraflarımızı üreteceğiz. Çekimin tamalanmasının ardından çaylarımızı yudumlarken fotoğraflarımızı danışmanımız eşiliğinde inceleyeceğiz.

 

4. Hafta: (Dış alanda Uygulama)

Bu son derste makroda ışık kullanımı ve teknik konuların gerçekleşeceği bir uygulama gerçekleştirilecek.