Profesyonel Doğum Fotoğraf Programı

Fotoğrafı bir meslek olarak görmenizin zamanı geldiyse, doğum ve bebek fotoğrafçılığı alanında alanda başarılı işlerle profesyonel olarak yer almak istiyorsanız, bu atölye tam size göre!

Ülkemizde giderek yaygınlaşan doğum fotoğrafçılığı, bu mesleğe başlamak ve başarılı bir şekilde sürdürmek isteyenlere yönelik hazırlandı ve sizi bu mesleğe davet ediyor!

Bir profesyonel fotoğrafçının ihtiyacı olan alt yapıyı hazırlamak amacıyla hazırlanan içerik, işin profesyonelleri  tarafından  oluşturuldu.
‘Profesyonel Doğum ve Bebek fotoğrafı  Mesleki Atölyesi’, doğum ve bebek fotoğrafı alanında çalışmaya başladığınızda ihtiyacınız olan tüm birikimi size sağlayacak içeriğe sahip. 

Atölye içeriğindeki konuların uygulamalı olarak ele alınması ile sadece teorik bir eğitim almayacak, konuların uygulamalı olarak gerçekleşmesi sayesinde atölye sonunda bu alanda önemli deneyimlere sahip olarak işe başlayacaksınız…. 

Ayrıca bu atölyede, bu alanda çalışan herkesin bir adım daha önünde yer alabilmeniz için, doğum fotoğrafçılığına ek olarak profesyonel yeni doğan bebek fotoğrafçılığı  alanında da eğitime sahip olacaksınız. Profesyonel Stüdyo ışıkları kullanarak gerçekleşecek atölye çekimleri sonrasında, ister kendi stüdyonuzu oluşturun,  ister sahada çalışın, bir profesyonelin sahip olması gereken tüm profesyonel teorik ve pratik deneyim ve bilgi sizin olacak!

Konuları ve uygulamaları içeren önemli bir deneyim, bu atölyede sizi bekliyor…

Bu alanda çalışmak isterseniz, Türkiye’de ilk ve tek olan fotoğrafı meslek edinmeye yönelik bu atölye sayesinde profesyonel  fotoğraf dünyasına hızlı bir giriş yapın!

Toplam süre: 10 Saat

Online Kayıt Ol

Atölye sonunda ‘Profesyonel Fotoğrafçılık’ katılım belgesi verilir. Bu atölyeye katılım için temel fotoğraf bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Eğer temel fotoğraf bilginiz yoksa,  temel fotoğraf atölyemize katıldıktan sonra, bu atölyeye devam edebilirsiniz…

1.Doğum fotoğrafı (Teorik 3 saat) 13.00-16.30

Doğum fotoğrafına yakından bakış. (Gösterim) doğum fotoğrafını kapsayan süreçler ve fotografik olarak konuya yaklaşım biçimleri.

Doğum öncesi , müşteri ilişkileri tanıtım, sunum, ve bütçeleme.

Doğum sürecine yakından bakış.  Doğum konusunda çalışılacak süreç içindeki konular nelerdir?  Nasıl fotoğraflanır? Doğum konusunu bir ‘Photo Story’(Fotoğraf Hikayesi) olarak ele almak.

Giriş, gelişme, sonuç bakımından parçalardan bütüne hikayeyi  fotoğraflarla oluşturmak.

İş teslimi, Sunum hazırlama.  İyi bir sunum nasıl olmalı? Albüm nasıl oluşturulur? Sunum biçimleri.

 

2. Stüdyo kullanımı (uygulamalı 2,5 saat) 11.00-13.00

Stüdyo’da Yeni Doğan çekimi becerisi: Bebek fotoğrafında prodüksiyon ve ışık kullanımının uygulamalı eğitimi. Prodüksiyon malzemesi nasıl seçilir? Nasıl düzenleme gerçekleştirilir? Uygulamalı olarak, stüdyoda fotoğraf çekimi.

 

3.Photoshop (Teorik ve uygulamalı 2 saat) 11.00-13.00

Photoshop eğitimi (1): Photoshop dünyasına giriş. Tool’ların tanıtımı. RAW(NEF) dönüşümü.  RAW(NEF) işleme.  Photoshop’ta Siyah beyaz fotoğraf oluşturma işleme. Crop konusuna yakından bakış. Görüntü temizleme.

*Uygulama için katılımcıların kendi bilgisayarları ile katılmaları gerekmektedir.

 

4. Photoshop (Teorik ve uygulamalı 2 saat) 11.00-13.00

Photoshop eğitimi (2):  Bebek ve Doğum fotoğrafında en çok kullanılan efektler ve uygulamalı olarak gösterimi. Size ayarlama ve fotoğraf tasarımı.

*Uygulama için katılımcıların kendi bilgisayarları ile katılmaları gerekmektedir.